Z našeho deníčku

Bradavická škola čar a kouzel v Azkabanu

28. srpna 2013 

Poslední červencová neděle je pravidelným dnem nástupu studentů do bradavické školy. Do kouzelného autobusu jich nastoupilo 45 a všichni v naprostém pořádku dorazili do Bradavic. Přivítal je profesorský sbor pod vedením nového ředitele, do minulého roku učitele Havraspáru, George Weasleyho. Profesorský sbor letos čítá čtyři učitele a šest prefektů s vlastními zkušenostmi z naší školy. Začátek sedmého bradavického školního roku byl na spadnutí. Na dvoře proběhlo úvodní přivítání a po přemístění také ubytování do chladných cel bývalého azkabanského vězení. Ve Velké síni už však nedočkavě čekal Moudrý klobouk, aby jako každoročně rozdělil studenty do jednotlivých kolejí. To se mu povedlo se dvěmi drobnými chybkami. Nebyl schopen správně vyslovit jedno příjmení a úplně mu vypadla jedna studentka. Až pan ředitel musel Moudrý klobouk na tuto nesrovnalost upozornit.Následovalo rychlé seznámení se mezi sebou v koleji a také se školním azkabanským řádem.Večeři vystřídala první kolejní klání a novinkou je hodnocení kolejí. Kouzelné bradavické hodiny vystřídala mapa azkabanského bludiště, po které se dle získaných bodů potulují kolejní erby. Vždy navíc bude důležité, aby si studenti po zisku bodů vybrali tu správnou cestu k cíli a zbytečně dlouze nebloudili.Z jezera pod Azkabanem slyšíme žáby a studenti poprvé usnuli. Zítra již začne vyučování, praktické hodiny i kolejní soutěžení. A samozřejmě každý den bude mít jedna kolej tu čest sepsat denní zprávy pro své mudly doma.

29. srpna

Možná to pro vás, mudly, zní tvrdě a nepříjemně, ale studentům v prostorách bývalého vězení je fakt dobře. Dnes si sice vyráběli své zvláštní pruhované oděvy, ale k nim si ve speciálním obchodě koupili a dovyzdobili i kouzelnické hůlky a absolvovali i první vyučovací hodiny. Navíc strava opravdu s vězeňskou nemá vůbec nic společného. V průběhu první večeře v žaludcích studentů zmizelo pět kilo špaget a více než čtyři litry úžasné omáčky. Azkabanští určitě neměli k obědu vepřové se zelím a bramborovým knedlíkem a večer ve zdejším největším zdejším hrnci rizota nezůstalo pro naše zvířátka vůbec nic. Ani zrnko… Všechny další příspěvky nejsou nijak upravovány a jsou z pera studentů kolejí. Hagrid

Vyrábění hůlek

 Jako první, kdo šel na vyrábění hůlek, byl Nebelvír a Havraspár, pak šly na řadu Zmijozel a Mrzimor. Když jsme tam přišli, tak se musel udělat okolo. Museli jsme projít koridor osudu, každý si vybral svoji hůlku, ale když se tam stálo přes deset vteřin, propadlo se to s námi. Každý si udělal svoji hůlku, George strouhal hůlku do jogurtu Rona, bylo to moc dobře.

Valerie Kolářová

 Rybník

 Po odpoledním klidu jsme se převlíkli do plavek a šly do rybníku. Skákali jsme, plavali jsme a hlavně po sobě cákali. Některým se tam nechtělo ale nakonec tam šli všichni. Nakonec jsme si to pochvalovali.

Kryštof Ulrych, Daniel Masagutov

 Hlavolamy

Dnes jsme luštili hlavolamy. Robotizace, klávesnice, hanojské věže a tangramy. Hanojská věž je to, že musíme 3 – 5 kostek přemístit z jednoho místa na jiné s pomocí jednoho místa navíc. V robotizaci jsme s pomocí provázků a gumičky na vlasy stavěly věže ze stavebních kostek. V klávesnici jsme se museli dotknout písmen od A do Z a v tangramech jsme skládali obrazy z geometrických tvarů.

Filip Schreiber

Tábornictví

Dneska jsme se učili uzly. Smyčka lodní, dračí uzel, liščí uzel. Potom nám Ron vysvětloval různé druhy ohňů. Pagodu, pyramidu, hranic a strážní oheň. Bavilo nás to

Janík Zapletal

Kuchyňští skřítci

 Dnes jsme měli k snídani lupínky s mlíkem, rohlík, šunku a sýr. K obědu byla polívka a vepřoknedlozelo. K večeři bylo k večeři ryzoto s houbami, které jsem necítil.

Maty

(fakt jsem to jen přepsal a houby v rizotu nebyly J, Hagrid)

Gringottova banka

Klíče: bylo sedm druhů klíčů, každý klíč měl svůj trezor. Roznesli jsme jako třetí všechny klíče. Byli půlkruhový, malé kolečko, malé čtverce, velké čtverce, obdélníky, měsíčky.

Emma K., Verča

Barvení triček

 Jako první, kdo barvil trička byl Zmijozel a Nebelvír, jako druhá Mrzimor s Havraspárem. Na tričko nám vedoucí nalepili lepenku tímto spůsobem. Nejdřív nám vybrali trička. Namočili jsme trička ve vodě. Položili jsme je na igelit. Na tom igelitu jsme stříkali trička barvou z jakého jsme týmu. Zmijozel zelenou, Havraspár modrou, Nebelvír červenou a Mrzimor žlutou. Trička jsme dali do igelitového pitlíku. Potom do mikrovlnky na 7 minut. Vyndali jsme je z mrkvovonky. Vymáchaly jsme je ve vodě a potom vyždímali. Nakonec jsme je pověsili na sušák. To je konec našeho hodnocení triček.

Lucka K.

Comments