Poděkování a ohlédnutí za rokem 2018

·    Dvanáct letních táborů, pět mimosezonních akcí, 300 účastníků, 89 táborových dní, 28 stálých instruktorů a prefektů. To je matematický sumář letošního roku v Zemi Nezemi.

·    Pošesté jsme vyjeli brázdit moře na historické plachetnici a počtvrté to byla naše oblíbená Beantra

·    Třetí ročník zážitkového kursu O-TE-VŘI vtáhl účastníky do situací reálného života. Poprvé se účastnili voleb, tvořili část Olešnických novin, vyráběli a stavěli naučnou výštickou stezku, nachodili a naběhali mnoho desítek kilometrů přírodou, zažili Labyrint světa a ráj srdce…Hosty kursu byli místopředsedkyně Strany zelených a současná starostka Mníšku pod Brdy Magdalena Davids a ministr dopravy Dan Ťok.

·    Kromě pobytových akcí organizovali naši instruktoři několik zážitkových programů pro školy v přírodě a adaptační kursy středních škol.

·    Naše výštická domácí farma se rozrostla o dvounohé slečny, které nám  šťastně snášejí vajíčka, o pár kachen a také o sviňku Mařenku.

·    Instruktorský sbor je stálý a jsme za něj moc rádi. Po každé sezóně se skupina našich instruktorů a spolupracovníků mírně obměňuje. Letos jsme přivítali další dva nové prefekty a velmi nás těší zájem rodičů o aktivnější spolupráci.

·    I v letošním roce proběhlo víkendové jarní a podzimní, pracovní a vzdělávací setkání instruktorského sboru. Na základě toho druhého – předvánočního, vám můžeme představit kalendář akcí na rok 2019.

·    Držitelem ceny za Premiéru roku se stal Honza Pudich s týmem O-TE-VŘI za dvoudenní outdoorovou aktivitu OTO (O trofej O-TE-VŘI). Hrou roku se stal „Labyrint světa a ráj srdce“ a cenu obdržela naše spolupracovnice a autorka hry Jana Ledvinová, která celovečerní málo strukturovanou hru uvedla společně s týmem O-TE-VŘI na kursu O-TE-VŘI.

Comments