Naše programy‎ > ‎

Otevřené akce

OTEVŘENÉ PROGRAMY PRO VŠECHNY

Zabijačka, Velikonoce, Podzimní prázdniny na statku, Přichází Advent

Na tyto akce můžete přihlásit samotné děti nebo s nimi poslat prarodiče, přijet s nimi nebo můžete akci absolvovat bez dětí. Nabízeného programu se zúčastníte tak, jak vám to bude milé. Můžete podniknout výlety pěšky, na běžkách nebo na kolech při výletech na zajímavá místa v okolí, bruslit na místním rybníku nebo na Hněvkovické přehradě… Pro děti bez rodičů bude organizován program pod vedením instruktorů. Akce pořádáme ve spolupráci se statkem Výštice.

VZDĚLÁVACÍ SEMINÁŘE PRO INSTRUKTORY A SPOLUPRACOVNÍKY

Za velmi důležité považujeme stálé vzdělávání našich instruktorů a spolupracovníků. I v letošním roce chystáme herní seminář zaměřený na uvádění, realizaci a bezpečnost her a programů a seminář zaměřený na organizaci a dramaturgii projektů.  Naši instruktoři se účastní také vzdělávacích seminářů, které pořádají jiné organizace.

Zabijačka

Pořádá statek Výštice ve spolupráci se Zemí - nezemí

Termín: 14. -16. března 2014 (pátek – neděle)

Pro všechny zájemce

Místo: statek Výštice u Hluboké nad Vltavou, www.statekvystice.cz

Málokdo má tu možnost zažít pravou vesnickou zabijačku. Některé děti vlastně ani neví, jak takové živé prase vypadá. Zabijačka na statku je se vším všudy – uvidíte pravého řezníka, který prasátko picne, jak se prase věší na háky, půlí, porcuje, jak se dělají jitrnice a jelita, dáte si ovar, tlačenku nebo čerstvé řízečky … Budete moci přiložit ruku k dílu a vše si vyzkoušet. Domů si pak odvezete zabijačkovou výslužku

Cena zahrnuje ubytování, plnou penzi a základní pitný režim. Dospělí 450,- Kč/den na pokojích se spol. soc. zařízením, 540,- Kč/den na apartmánech. Děti do 10 - ti let 370,- Kč/den na pokojích se spol. soc. zařízením, 430,- Kč/den na apartmánech. Cena výslužky bude domluvena na místě a je závislá na počtu návštěvníků a velikosti prasete. Cena za výslužku se pohybuje cca od 400 do 600,- Kč.

Velikonoce

Pořádá statek Výštice ve spolupráci se Zemí - nezemí

Termín: 16. – 21. dubna (středa večer – pondělí)

Příjezd je možný individuálně v průběhu celých Velikonoc

Místo: statek Výštice

Tvořivostní dílny, pletení košíků a pomlázek, malování vajíček, vynášení zimy ze statku, výlety na kolech i pěšky, jízdy na koních… Naše kozy mají na velikonoce termín porodu J. Nabízíme pohodové prožití Velikonoc na jihočeském statku s programem organizovaným pouze tak, jak každému bude milé.

Cena zahrnuje ubytování, plnou penzi a základní pitný režim. Dospělí 450,- Kč na pokojích se spol. soc. zařízením, 540,- Kč, na apartmánech. Děti do 10 - ti let 370,- Kč na pokojích se spol. soc. zařízením, 430,- Kč na apartmánech. Děti od 8 let bez rodičů 700,- Kč / den – tato cena zahrnuje kromě ubytování a stravy také program a materiál k programům, instruktorské vedení a pojištění

Tajný závod Země Nezemě – 4. ročník

Termín: 26. - 28. září  (pátek – neděle)

Dobrodružný – zážitkový – sportovní – herní víkend pro rodiče (prarodiče), děti, mládež a další zájemce

Místo: statek Výštice u Hluboké nad Vltavou, na samotě u rybníka a u lesa

Je to závod a je tajný. I počtvrté se dozvíte vše až v ten správný čas. Čekají na vás opět jednotlivé etapy, v nichž je potřeba spolupráce celé skupiny, ale také se hodí umění každého jednotlivce. Jedinou netajnou etapou je závěrečný hod syrovým vajíčkem na dálku.

Země – nezemě zve dospělé, děti a mládež všech věkových kategorií na 4. ročník Tajného závodu. Akce je vhodná pro děti od 6 – ti let. Minimální počet členů rodinného týmu je 2. Potřebovat budete sportovního a týmového ducha, bystrou mysl, kola, náladu a odvahu na překonávání překážek na zemi, na vodě, ve vzduchu a možná ještě i někde jinde. Řečeno moderní terminologií, jedná se o outdoorový závod, kterému musí odpovídat oblečení, vybavení i nálada.

Účastnický poplatek 1.550,- Kč (dospělácký i dětský) zahrnuje program a materiál k programům, ubytování, stravu, základní pitný režim, pojištění. V případě, že nebudete chtít využít ubytování a stravu,  je startovné 750,- Kč/osoba

Barevný podzim na statku

Termín: 24. - 29. října (pátek večer – středa poledne)

Pobytová akce pro děti a mládež ve věku 6 – 15 let- samostatně i pro rodiny s dětmi a další zájemce

Místo: statek Výštice

Dny se krátí a statek, jeho okolí i zvířata se připravují na zimu. K podzimu patří pouštění draků, oprášíme pozapomenuté podzimní zvyklosti, budeme si hrát, budeme tvořit, svezete se na koních, podojíte kozu a vyrobíte si kozí sýr. Pojďte se s námi radovat z barevného a magického podzimu a najít si strom s tím správně vybarveným listem. Nabízíme pohodové prožití podzimních prázdnin na jihočeském statku s programem organizovaným pouze tak, jak každému bude milé.

Zážitkový program života na podzimním statku a v podzimní přírodě – péče o zvířata a nauka o nich, svezení na koních, poznávání podzimní přírody a práce s jejími plody, výtvarné dílny, hry, výlet, pečení brambor v popelu …….

Účastnický poplatek 3.500,- Kč (700,- Kč / den) zahrnuje vyvážený bohatý herní a tvořivostní program, svezení na koních, materiál k programům, odborné pedagogické a instruktorské vedení, ubytování, plnou penzi, pitný režim, pojištění, dopravu dětí linkovým autobusem z Prahy a do Prahy. Je možné, přihlásit se pouze na část pobytu.

Přichází Advent

Termín: 28. - 30. listopadu (pátek – neděle)

Adventní – zážitkový – hlavně tvořivostní - herní víkend

pro děti, mládež, rodiče, prarodiče a všechny ostatní zájemce.

Místo: statek Výštice

První adventní nedělí je ta poslední listopadová. Pojďte společně vyrobit originální adventní věnec svou vlastní svíčku, čokoládové figurky, loutky, zahrát si loutkové divadlo… Děti určitě navštíví veselý čert Lupínek s nadílkou. Přijeďte společně tvořit, hrát si a klidně užít předvánoční čas. Konkrétní program bude domluven dle složení účastnické skupiny a počasí.

Účastnický poplatek 1.550,- Kč (dospělácký i dětský) zahrnuje program a materiál k programům, odborné instruktorské vedení, pro děti čertovskou nadílku, ubytování, stravu, základní pitný režim, pojištění. Na akci je možné vyslat samotné děti od osmi let. Platbu je možné učinit ve dvou splátkách (50 % + 50%)

Comments