Naše programy‎ > ‎

Děti a mládež

POBYTOVÉ TÁBORY PRO DĚTI

Na pobytových dětských táborech je pro nás prioritou bezpečné a pro děti důvěrné prostředí. Uvážené počty dětí na akcích nám dovolují k dětem přistupovat velmi individuálně. Důležitý je výběr témat a aktivit ve vztahu k věkové kategorii. Prioritou pro nás zůstává předat děti rodičům spokojené a zdravé.

Například věková kategorie 5 – 9 let je velmi citlivá a specifická. Některé děti jsou poprvé samy bez rodičů, někdo onemocní stýskavou a často se stává, že jsou smazávány hranice mezi fantazií a skutečností. Dbáme na to, abychom dětem připravili co nejvíce domácké, důvěrné a bezpečné prostředí, ve kterém je hračkou zvykat si být bez rodičů a posunovat si hranice samostatnosti.

Již rok je domovským střediskem Země – nezemě  statek Výštice, který se nachází na samotě u koupacího rybníka a u lesa. Toto místo nám nabízí mnoho dalších možností a výzev. Téměř na všech akcích mají děti možnost se pod odborným vedením starat o zvířata na statku – koně, králíky, psa, kočku a v létě i o kozy … Odměnou je jim pak svezení na koních. Les a okolní louky nabízí řadu svých plodů a tak do programu akcí většinou v souladu s legendou zařazujeme nauku o bylinkách – sbíráme je, učíme se o nich, vaříme čaje. V lese je vybudován lanový park, na rybníce jsou k dispozici kánoe … Zkušenostní učení, které je jedním ze základních pilířů naší filosofie, zde nabývá naprosto konkrétních a přirozených forem.

PROGRAMY VE ZVOLI

Je již tradicí, že Země – nezemě v posledním prázdninovém týdnu připravuje pro děti příměstský program ve Zvoli. Bude tomu tak i v roce 2012.

V případě zájmu jsme připraveni připravit také příměstský program na prázdniny velikonoční a podzimní.

 ZÁŽITKOVÝ KURS PRO MLÁDEŽ

Prostřednictvím zážitkových programů pomáháme mládeži v tomto věku nalézat sebe sama, objevovat nové obzory, vlastní zodpovědnost, vykračovat ze své komfortní zóny a motivovat je ke zdravému a aktivnímu způsobu života.

Jezdecké tábory

Termíny - neděle - neděle

1. turnus 29.června – 6. července

2. turnus 13. – 20. července

3. turnus 17. – 24. srpna

Pro všechny ve věku 9 – 17 let

Jiný věk pouze po předchozí domluvě. Maximální počet účastníků na pobytu je 10.

Místo: statek Výštice

Vedoucí instruktor: Mgr. Iva Pudichová

Jezdecký tábor je určen úplným začátečníkům, ale také dětem velmi pokročilým, popř. s vlastním koněm. Jezdeckou výuku garantuje zkušený jezdecký cvičitel. Výuka probíhá odděleně pro děti s různým stupněm jezdecké vyspělosti. Každý den děti absolvují praktické lekce výuky jezdectví dle jejich stupně výcviku a teoretickou i praktickou výuku ošetřování koní, formou odpovídající věku dětí. K dispozici jsou hodní, přiježdění, školní koně a travnatá jízdárna. Během prázdninového týdne děti dále zažijí vše, co k prázdninám patří - hry, koupání, táborák, zpívání, výtvarné dílny, výlet, podojí si kozu ….

Účastnický poplatek 5.900,- Kč zahrnuje praktickou a teoretickou výuku jezdeckých dovedností a znalostí, herní a tvořivostní program, odborné pedagogické a instruktorské vedení s individuálním přístupem, ubytování ve 2 až 6 - ti lůžkových pokojích, bohatý jídelníček - stravování 5x denně, pitný režim a pojištění. Doprava na prvním a třetím turnusu vlastní nebo dle domluvy. Na druhém turnusu bude zajištěna doprava z Prahy a do Prahy.

Platbu je možné učinit ve dvou splátkách (3.000,- Kč + 2.900,- Kč)

Námořnické dobrodružství se Zemí Nezemí

Termín: 13.- 18. července (neděle – pátek)

Pro rodiče (prarodiče) s dětmi a mládeží. Věk dětí doporučujeme od 6 ti let.

Maximální počet účastníků je 28.

K 1.1. 2014 je obsazena celá kapacita lodi. V případě zájmu se můžete hlásit jako náhradníci.

Místo:  Dánsko

Vedoucí instruktor: Ing. Marcel Pudich

Plavba na 100 let staré plachetnici v dánských mořích

Dovolená na moři a pohled z paluby krásné lodi je nezaměnitelný a nezapomenutelný. Budete mít šanci vžít se na týden do role námořníků, sami budete obsluhovat plachty a život na lodi bude přesně takový, jaký si jej tam sami uděláte. Budete z bezprostřední blízkosti sledovat nadouvající se plachty, navštívíte pravé námořnické hospůdky, můžete spát na palubě a sledovat hvězdy .. A protože plujete se Zemí – nezemí, zažijete spoustu dalších nevšedních dobrodružství a možná doplujeme i na vysněný kouzelný ostrov …

Účastnický poplatek za člena posádky bez ohledu na věk je 11.000,- a zahrnuje kromě vaší dopravy a individuálního pojištění úplně vše – ubytování na lodi, stravu, kapitána, přístavní poplatky, lodní naftu, program …

Výprava do Země nezemě

Termín: 13.- 20. července  (neděle – neděle) souběžně s jezdeckým táborem

Pro děti ve věku 5 – 8 let (jiný věk pouze po předchozí domluvě)

Maximální počet dětí na pobytu 24.

Místo: statek Výštice

Vedoucí instruktor: Mgr. Eva Houserová

Už jste někdy slyšeli o Zemi Nezemi? Je to kouzelná země, kde žijí víly, indiáni, piráti se svým kapitánem Hákem, krokodýl, co spolkl budík a také Petr Pan a jeho ztraceňátka. Ztraceňátka jsou kluci, kteří vypadli rodičům z kočárků, a když se o ně do týdne nikdo nepřihlásil, vzal je Petr Pan do kouzelné Nezemě.

Účastnický poplatek 4.900,- Kč zahrnuje vyvážený, bohatý, herní a tvořivostní program, odborné pedagogické a instruktorské vedení s individuálním přístupem, který odpovídá věku dětí, ubytování ve 2 až 6 - ti lůžkových pokojích, bohatý jídelníček - stravování 5x denně, pitný režim, pojištění, dopravu Praha – Výštice a zpět.

Platbu je možné učinit ve dvou splátkách (2 000,- Kč + 2 900,- Kč) 

Indiana Jones a tajemná princezna - ZÁŽITKOVÝ KURS

Termín: 20.- 27. července (neděle – neděle)

Pro mládež ve věku 15 - 18 let (jiný věk pouze po předchozí domluvě)

Souběžně s táborem Hraničář 10 – 13 let

Počet účastníků na pobytu 22 - 30.

Místo: statek Výštice

Vedoucí instruktor: Ing. Marcel Pudich

Indiana Jones se na své další výpravě dozvídá útržky ze života tajemné princezny. Proč ji vychovávala chůva a kde byli její rodiče? Kde strávila největší část svého života a hlavně kdo ji stále doprovázel. Byl to její přítel, jehož jméno je uváděno jen jako H., nebo měl jiné cíle? Princezna navštěvovala stále nová místa, měla tedy obavu, že ji někdo sleduje? Střípky ze života princezny jsou zajímavé a Indy by rád znal příběh celý. Sám to ale nezvládne, přijeďte mu pomoci.

Účastnický poplatek 4.900,- Kč zahrnuje vyvážený, bohatý, herní a tvořivostní program, odborné pedagogické a instruktorské vedení s individuálním přístupem, který odpovídá věku dětí, ubytování ve 2 až 6 - ti lůžkových pokojích, bohatý jídelníček - stravování 5x denně, pitný režim, pojištění, dopravu Praha – Výštice a zpět. Platbu je možné učinit ve dvou splátkách (2.000,- Kč + 2.900,- Kč)

Hraničářův učeň a čarodějka

Termín: 20.- 27. července  (neděle – neděle)

Pro děti ve věku 10 - 13 let (jiný věk pouze po předchozí domluvě)

Souběžně s táborem Indiana Jones 15 – 18 let

Počet dětí na pobytu 22 - 30.

Místo: statek Výštice

Vedoucí instruktor: Matěj Pudich

Hraničářský sbor nabírá nové členy, neboť v loňském roce, po bitvě proti královrahovi McGregorovi Kryšpínovi, mnozí dospěli a opustili naše řady. Království je v nebezpečí vždy a již teď se šíří znepokojivé zprávy. Na Severu jsou chrabří Skandijci, v sousední zemi Piktě se opět blíží válka, která se do ní snaží zatáhnout i naše království Araluen. A západní pobřeží podle pověstí obchází čarodějka. Potřebujeme každého odvážného jinocha a odvážnou dívku. Přidej se k nám a pomoz chránit království!

Účastnický poplatek 4.900,- Kč zahrnuje vyvážený, bohatý, herní a tvořivostní program, odborné pedagogické a instruktorské vedení s individuálním přístupem, který odpovídá věku dětí, ubytování ve 2 až 6 - ti lůžkových pokojích, bohatý jídelníček - stravování 5x denně, pitný režim, pojištění, dopravu  Praha – Výštice a zpět. Platbu je možné učinit ve dvou splátkách (2 000,- Kč + 2.900,- Kč)

Bradavice – prázdniny v Prasinkách

Termín: 27. července. – 3. srpna (neděle – neděle)

Pro děti ve věku 6 – 12 let (jiný věk pouze po předchozí domluvě)

Maximální počet dětí na pobytu je 48.

Místo: statek Výštice

Vedoucí instruktor: Barbora Kočvarová

Studenti letní školy v Bradavicích se letos setkají s velkým množstvím změn a překvapení. Že by nová paní ředitelka vyhlásila namísto osmého školního roku úplné prázdniny? Jak to vlastně vypadá v Prasinkách a co tam budeme dělat? To nebudeme vůbec kouzlit, míchat lektvary nebo mít jasnovidectví? Na tyto a spoustu dalších zvídavých otázek vám dají odpověď staří i zbrusu noví členové bradavického učitelského sboru. Hraje se vůbec o prázdninách famfrpál?

Již teď se můžete těšit na sladké zážitky z Medového ráje nebo na odpoledne v Taškářových žertovných předmětech.

Účastnický poplatek 4.900,- Kč zahrnuje vyvážený, bohatý, herní a tvořivostní program, odborné pedagogické a instruktorské vedení s individuálním přístupem, který odpovídá věku dětí, ubytování ve 2 až 6 - ti lůžkových pokojích, bohatý jídelníček - stravování 5x denně, pitný režim, pojištění, dopravu Praha – Výštice a zpět. Platbu je možné učinit ve dvou splátkách (2.000,- Kč + 2.900,- Kč)

Indiana Jones a ztracený příběh

Termín: 3. – 10. srpna (neděle – neděle)

Pro děti ve věku 12 – 14 let (jiný věk pouze po předchozí domluvě)

Souběžně s táborem Hobit , 6 – 11 let

Počet dětí na pobytu 22 - 30.

Místo: statek Výštice

Vedoucí instruktor: Ing. Marcel Pudich

Indy má na svém stole několik stránek textu, kterému moc nerozumí. Proto se vydává hledat chybějící část a na jeho další výpravě dochází opět k mnoha nečekaným situacím. Naráží na šifry, které ještě neviděl a potřebuje pomoct s odhalením dalšího směru. Jeho kroky vedou přes posvátná území starých kmenů a je nutné se jim neukázat, výprava by nemusela dobře dopadnout.

Účastnický poplatek 4.900,- Kč zahrnuje vyvážený, bohatý, herní a tvořivostní program, odborné pedagogické a instruktorské vedení s individuálním přístupem, který odpovídá věku dětí, ubytování ve 2 až 6 - ti lůžkových pokojích, bohatý jídelníček - stravování 5x denně, pitný režim, pojištění, dopravu Praha – Výštice a zpět. Platbu je možné učinit ve dvou splátkách (2.000,- Kč + 2.900,- Kč)

Hobit – aneb cesta tam a zase zpět

Termín: 3. – 10. srpna (neděle – neděle)

Pro děti ve věku 6 – 11 let (jiný věk pouze po předchozí domluvě)

Souběžně s táborem Indiana Jones 12 – 14 let

Počet dětí na pobytu 22 - 30.

Místo: statek Výštice

Vedoucí instruktor: Mgr. Iva Pudichová, programový instruktor: Daniel Houser

Hobiti žijí jen na některých územích a ne každý má možnost je potkat. A co více, zkusit s nimi žít, učit se jejich denním činnostem, jíst s nimi u jednoho stolu. Hobitím světem vás bude provázet Bilbo Pytlík, se kterým není o dobrodružství nouze. Přijeďte poznat hobity a hobitky a setkat se s elfy i skřety.

Účastnický poplatek 4.900,- Kč zahrnuje vyvážený, bohatý, herní a tvořivostní program, odborné pedagogické a instruktorské vedení s individuálním přístupem, který odpovídá věku dětí, ubytování ve 2 až 6 - ti lůžkových pokojích, bohatý jídelníček - stravování 5x denně, pitný režim, pojištění, dopravu Zvole Praha – Výštice a zpět. Platbu je možné učinit ve dvou splátkách (2.000,- Kč + 2.900,- Kč)

Prázdniny se Zemí Nezemí po stopách jihočeských vorařů

Termín: 10.– 17. srpna (neděle – neděle)

Pro děti ve věku 10 – 14 let (jiný věk pouze po předchozí domluvě)

Souběžně s táborem Ať žijí duchové, 6 – 9 let

Počet dětí na pobytu 22 - 30.

Místo: statek Výštice a Vltava

Vedoucí instruktor: Ing. Marcel Pudich

Jižní Čechy jsou kolébkou vorařství a s pamětníky této doby je možné se ještě stále setkat. Odkud se vlastně na počátku 16. století na jihočeských tocích plavilo, se lze jen dohadovat. Z roku 1472 je doložena voroplavba nad Českými Budějovicemi, nejzazším místem na Vltavě mohl být tehdy Vyšší Brod. Jak těžké bylo vorařské řemeslo, které se dědilo z otce na syna a co vše obnášelo?

Účastnický poplatek 5.500,- Kč zahrnuje vyvážený, bohatý, herní a tvořivostní program, třídenní vodácké putování po Vltavě, návštěvu tajemných historických památek - vstupné, dopravu v průběhu tábora, odborné pedagogické a instruktorské vedení s individuálním přístupem, který odpovídá věku dětí, ubytování ve 2 až 6 - ti lůžkových pokojích, bohatý jídelníček - stravování 5x denně, pitný režim, pojištění, dopravu Zvole (Praha) – Výštice a zpět. Platbu je možné učinit ve dvou splátkách (3.000,- Kč + 2.400,- Kč)

Ať žijí duchové!

Termín: 10.– 17. srpna (neděle – neděle)

Pro děti ve věku 6 - 9 let (jiný věk pouze po předchozí domluvě)

Souběžně s táborem Prázdniny 10 - 14 let

Počet dětí na pobytu 22 - 30.

Místo: statek Výštice

Vedoucí instruktor: Jan Pudich

Máš rád duchy, se kterými je zábava za každého počasí? Pak neváhej a přijeď na dobrodružný týden k hradu Brtník. Leontýnka a chrabrý rytíř Brtník z Brtníku rádi přivítají nová pážata na svém dvoře. Dlouhý Janek se svými přáteli Ti pomohou přechytračit obchodníka Jouzu a hlavně objevit tajemný pergamen. Jen po jeho přečtení se naši duchové, kteří v noci straší, zjeví i při denním světle!

Účastnický poplatek 4.900,- Kč zahrnuje vyvážený, bohatý, herní a tvořivostní program, odborné pedagogické a instruktorské vedení s individuálním přístupem, který odpovídá věku dětí, ubytování ve 2 až 6 - ti lůžkových pokojích, bohatý jídelníček - stravování 5x denně, pitný režim, pojištění, dopravu Praha – Výštice a zpět. Platbu je možné učinit ve dvou splátkách (2 000,- Kč + 2.900,- Kč)

Comments